Priežiūra

Tegul įsigyti daiktai tarnauja Jums kuo ilgiau!

Dėkojame už pirkinius mūsų parduotuvėje! Džiaugiamės, kad pasirinkote Modivo! Pateikiame informaciją apie įsigytų drabužių ir avalynės naudojimą ir priežiūrą. Susipažinkite su ja ir kuo ilgiau džiaukitės įsigytu produktu!

Drabužiai Avalynė Rankinės ir kuprinės
Drabužių priežiūra

Drabužiai

Tam, kad drabužiai ilgai išliktų gražūs, būtina laikytis jų priežiūrą liečiančių rekomendacijų, kurias gamintojai pateikia etiketėse (įsiūtose arba pridėtose). Prieš pradėdami drabužių valymą, perskaitykite etiketėje pateiktą informaciją. Ji pateikiama piktogramų pavidalu.

Efektyvi ir saugi drabužių priežiūra

Rinkitės tinkamą temperatūrą

 • Drabužius visada skalbkite gamintojo nurodytoje temperatūroje. Informaciją rasite įsiūtoje arba pridėtoje etiketėje.
 • Terminę aprangą skalbkite žemesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje. Taip išsaugosite jos savybes, o drabužiai nesusitrauks.
 • Atkreipkite dėmesį į skalbiamų drabužių spalvą:
  • Baltos spalvos aprangą skalbkite su baltais drabužiais, o juodos spalvos ir spalvotus drabužius su panašiais atspalviais.
  • Tamsesnius drabužius ir džinsus prieš skalbimą išverskite į išvirkščią pusę.

Drabužių skalbimui naudokite tinkamas skalbimo priemones

 • Juodų drabužių skalbimui naudokite jiems skirtas skalbimo priemones.
 • Techninių drabužių skalbimui naudokite tik specialiai sportiniams drabužiams skirtas skalbimo priemones. Tokiu būdu neužsikimš membrana. Nenaudokite minkštiklių ir baliklių.
 • Trikotažo skalbimui naudokite šiam tikslui skirtas skalbimo priemones.

Nepamirškite, kad skirtingų rūšių drabužių skalbimas skiriasi

 • Būkite atsargūs gręždami. Pernelyg stipriai gręžiant, gali pasikeisti drabužių forma. Laikykitės gamintojo nurodymų.
 • Apatinį trikotažą skalbkite atskirame, specialiai tam skirtame maišelyje. Tuomet kabliukai ir lankeliai nesugadins likusių drabužių.
 • Techninių drabužių negręžkite skalbyklėje, tik išpumpuokite vandenį.

Džiovinimas, lyginimas, laikymas

 • Lyginkite drabužius gamintojo nurodytoje temperatūroje. Informaciją rasite įsiūtoje arba pridėtoje etiketėje. Patariama lyginti išvirkščioje pusėje.
 • Laikykitės gamintojo pateiktų džiovinimo instrukcijų. Chemiškai valykite tik drabužius, kurių etiketėse yra atitinkama gamintojo informacija.
 • Termoaktyvių drabužių nedžiovinkite saulėje. Jie gali išblukti arba susitraukti.
 • Natūralius kailinius geriausia laikyti medvilniniuose maišeliuose. Svarbiausia, stenkitės jų nesušlapinti. Jei reikia, džiovinkite gerai vėdinamoje vietoje, atokiau nuo šildytuvų ir radiatorių. Natūralių kailinių nevalykite jokiomis valymo priemonėmis.
 • Trikotažinių drabužių negręžkite. Juos džiovinkite ištiesę horizontalioje padėtyje. Rekomenduojame tokius drabužius džiovinti tarp dviejų rankšluosčių. Rankšluosčius keiskite tol, kol trikotažas bus sausas. Tuomet ant švaraus rankšluosčio ar antklodės ištieskite drabužį ir suteikite jam formą.
Avalynes priežiūra

Pagrindinės avalynės naudojimo taisyklės

1. Apsiaudami ir nusiaudami batus, patikrinkite, ar gerai atrišote batraiščius. Šis paprastas veiksmas padės išlaikyti batviršio ir užkulnio standumą, jų neužlenkti ir neištempti.

2. Tam, kad nesugadintumėte užlaidų ir nesuplėšytumėte batviršio, audamiesi batus, naudokite batų šaukštą. Jis pridedamas prie Jūsų užsakymo.

3. Saugokite, kad batai neperšlaptų ir kad kojos juose neprakaituotų. Net ir tinkamai prižiūrima avalynė gali peršlapti nuo lietaus ar tirpstančio sniego, todėl tokiomis oro sąlygomis geriausiai tinka batai pažymėti „Waterproof“ ženklu. Jeigu avalynė peršlapo, džiovinkite ją kambario temperatūroje, atokiau nuo šilumos šaltinių. Nepamirškite, kad jeigu avalynė buvo avima netinkamomis sąlygomis, pardavėjas neatsako už defektus, atsiradusius dėl išorinių veiksnių.

4. Jei pasirinkote odinę avalynę be pamušalo arba su natūraliu dažytu pamušalu, ji gali dažyti. Tai natūralus ir laikinas procesas. Batai su sintetiniu pamušalu nedažo.

5. Pakeisti susidėvėjusius kulnus ir batraiščius bei prižiūrėti batų vidų (pakeisti vidpadžius), turite patys. Garantija tokiu atveju negalioja.

6. Avalynę avėkite pagal paskirtį, pavyzdžiui, buitinę avalynę avėkite uždarose ir sausose patalpose, o sportinę šiam tikslui skirtose vietose, turinčiose atitinkamą dangą.

7. Odiniai ar oda aptraukti batų kulnai turi būti prižiūrimi taip, kaip ir avalynės viršutinė danga.

8. Waterproof ir Water Resistant ženklais pažymėta avalynė turi būti reguliariai impregnuojama. Tokiu būdu ji išlaikys atsparumą vandeniui, kurį garantuoja panaudoti technologiniai sprendimai.

Impregnuojate? Prižiūrite? Patikrinkite, ar neklystate!

Techninė avalynės būklė priklauso nuo tinkamos priežiūros. Ją verta pradėti iš karto. Naujus batus dar prieš jų avėjimą rekomenduojame kruopščiai impregnuoti. Šiuo tikslu kiekvieną batą ištepkite lygiu jo odos tipui ar kitai medžiagai pritaikytu impregnuojančiojo produkto sluoksniu. Prieš impregnavimą patikrinkite, ar avalynė nėra šlapia ar drėgna. Impregnavimas turi būti periodiškai kartojamas. Jį taip pat reikia atlikti po kiekvieno batų valymo šlapia ar drėgna šluoste. Neblizginkite drėgnų batų. Taip pat per daug jų nepurkškite.

Nepamirškite, kad laikui bėgant dėl mechaninio ar atmosferos veiksnių poveikio impregnantas yra dalinai nuvalomas. Tai natūralus, nuo batų kokybės nepriklausantis procesas, dėl kurio neišvengiamai pablogėja avalynės savybės. Nepaisant to, verta pasistengti, kad mūsų batus saugančios priemonės būtų geriausios kokybės. Jose turi būti tinkamas kiekis kruopščiai parinktų riebalinių medžiagų ir aliejų, kurie kartu su atitinkamais dažais atnaujins Jūsų batus. Batų valymo būdas ir naudojamos priemonės priklauso nuo avalynės gamybai panaudotų medžiagų ar odos tipo.

Oda - efektyvūs priežiūros būdai

Panašiai kaip visos natūralios medžiagos, oda neturi lygios spalvos ir struktūros visame paviršiuje. Galimi spalvos ar tekstūros skirtumai, atsiradę dėl natūralių odos savybių.

LYGIOS ODOS BATVIRŠIS

Nešvarumus visada valykite švariame vandenyje sudrėkinta kempine arba audinio skiaute. Nuvalytus batus džiovinkite kambario temperatūroje. Tuomet užtepkite nedidelį specialiai šiai medžiagai skirto batų tepalo ar kremo kiekį ir padenkite juo visą paviršių. Kuomet tepalas ar kremas išdžius, nublizginkite batus minkšto audinio skiaute. Savaiminio blizgesio batų tepalą naudokite atsargiai, kadangi jis gali sugadinti batų paviršių.

NUBUKO ARBA VELIŪRO BATVIRŠIS

Nešvarumus valykite specialiai šiam tikslui skirtu guminiu arba mišrių šerių šepetėliu. Norėdami atgaivinti spalvą, avalynę išpurkškite specialia dažančiąja priemone. Saugodami rudens–žiemos sezono avalynę nuo permirkimo, išpurkškite ją specialia impregnuojančiąja priemone. Nenaudokite batų tepalo ar kremų, kadangi negalėsite pašalinti riebalinių dėmių.

NELYGIOS ODOS BATVIRŠIS (ang. pull-up crazy horse)

Nešvarumus valykite drėgnu skudurėliu arba kempine. Džiovinkite kambario temperatūroje, o po to nupurkškite tokios avalynės priežiūrai skirta priemone.

LAKUOTOS IR DIRBTINĖS ODOS BATVIRŠIS

Nešvarumus valykite vandenyje sudrėkinta audinio skiaute arba kempine ir išdžiovinkite kambario temperatūroje. Po to naudokite sintetinei odai skirtą bespalvį kremą arba purškiamą priemonę.

MEDŽIAGINIS BATVIRŠIS

Nešvarumus valykite kempine, sudrėkinta vandenyje su švelniu, avalynės valymui skirtu plovikliu.

NEPERŠLAMPANTI AVALYNĖ

Avalynę su vandeniui atsparia membrana valykite drėgna šluoste. Gerai išdžiovintą ir geriausiai pašildytą batų paviršių nupurkškite tokios avalynės priežiūrai skirta priemone. Jei neperšlampanti avalynė yra pagaminta iš specialiai impregnuotos odos, naudokite šio tipo odai skirtą vašką ar impregnuojančiąją priemonę. Viršutinė medžiaga gali šiek tiek pakeisti atspalvį, tačiau tai nelaikoma jos defektu.

ODINIS PADAS

Nešvarumus nuo pado valykite šiek tiek drėgna audinio skiaute, išdžiovinkite kambario temperatūroje. Tuomet pado ir kulno kraštus padenkite bespalviu batų tepalu. Palaukite ir nublizginkite. Saugokite batus nuo per stipraus peršlapimo, kadangi tokiu atveju pado sluoksniai gali atsiskirti arba jis gali atsiklijuoti. Sušlapusius batus išdžiovinkite kambario temperatūroje.

TERMOPLASTINIO KAUČIUKO PADAS SU ODINIAIS ELEMENTAIS

Purvą valykite drėgnu skudurėliu. Tokią avalynę ypatingai saugokite nuo peršlapimo. Jeigu batai peršlapo, išdžiovinkite juos kambario temperatūroje.

Rankinių ir kuprinių priežiūra

Rankinių ir kuprinių neskalbkite ir neperkraukite. Laikykitės toliau pateiktų taisyklių

1. Rankinės ir kuprinės, kaip ir avalynė, turi būti naudojamos pagal paskirtį. Nepamirškite tinkamo ir reguliaraus jų valymo.

2. Rankinės ar kuprinės medžiagą saugokitė nuo per didelės apkrovos ir įtempimo, kadangi tai gali sugadinti kai kuriuos elementus (rankenas ar dirželius).

3. Norėdami, kad rankinė arba kuprinė kuo ilgiau išliktų graži, saugokite ją nuo ilgalaikės trinties į kitus paviršius, saugokite nuo aštrių ir nelygių paviršių, kurie gali pratrinti audinį ar padaryti kitus mechaninius pažeidimus.

4. Gaminius valykite, atsižvelgdami į medžiagą, iš kurios jie yra pagaminti. Skalbimas skalbimo mašinoje arba mechaninis valymas gadina produktą. Tokiu atveju garantija negalioja.